+48 59 842 25 47
Mickiewicza 13, Słupsk
pn - pt | 9:00 - 18:00
Zbliżenie na ręce obsługujące dżojstik urządzenia diagnostycznego

Tomografia oka

Urządzenie do OCT (Optycznej Tomografii Koherentnej) to nowoczesne narzędzie, które umożliwia nieinwazyjną diagnostykę różnego rodzaju chorób oczu. Oto trzy główne zalety, jakie oferuje to urządzenie:

  1. Wysoka precyzja diagnostyki: OCT wykorzystuje falę świetlną do uzyskania bardzo szczegółowego obrazu oka. Dzięki temu lekarz może dokładnie ocenić struktury oka, takie jak warstwy siatkówki, nerwu wzrokowego czy naczynia krwionośne. Ta precyzja pozwala na szybszą i dokładniejszą diagnozę chorób, takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej czy choroby naczyniowe.

  2. Nieinwazyjność i bezpieczeństwo: Urządzenie do OCT jest nieinwazyjne, co oznacza, że nie wymaga wkłuwania igły czy podawania środków kontrastowych. To nie tylko zmniejsza ryzyko zakażeń czy powikłań, ale również czyni badanie mniej nieprzyjemnym dla pacjenta. Ponadto, OCT nie wykorzystuje promieniowania jonizującego, co oznacza, że jest bezpieczne dla zdrowia.

  3. Łatwość przeprowadzenia badania: Badanie OCT jest stosunkowo szybkie i łatwe do przeprowadzenia. Pacjent siada przy urządzeniu i patrzy na punkt, podczas gdy falą świetlną skanuje się jego oko. Badanie trwa zwykle kilka minut i nie wymaga specjalnej przygotowani ani długiego okresu rekonwalescencji. Dzięki temu pacjent może szybko i skutecznie poddać się diagnostyce bez zbytniego obciążania swojego czasu i zdrowia.

Dostęp do OCT pozwala okuliście na zajrzenie w głąb struktru oka i szybką weryfikację wstępnej diagnozy. Jest to niezwykle przydatne przy identyfikacji zmian na siatkówce, ocenie występowania zmian jaskrowych czy badaniu przedniej komory oka.

Dodatkową funkcją dostępnego w gabinecie urządzenia jest dokładny pomiar długości gałki ocznej. Kontrolowanie tego parametru pozwala jednoznacznie potwierdzić konieczność zastosowania terapii do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży.

Jesteśmy członkiem Krajowej Rzemeślniczej Izby Optycznej zrzeszającej dyplomowanych optyków okularowych Realizujemy zlecenia na soczewki okularowe refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia Zostaliśmy wyróżnieni tytułem Hoya Super Ekspert nadawanym salonom zapewniającym najlepsze doradztwo produktowe Zostaliśmy wyróżnieni tytułem Seiko Super Ekspert nadawanym salonom zapewniającym najlepsze doradztwo produktowe

Optyk J. Gill

Od czterdziestu lat oferujemy mieszkańcom Słupska i okolic kompleksową obsługę w zakresie ochrony i korekcji wzroku.

Współpraca doświadczonych specjalistów - lekarza okulisty, dyplomowanego optometrysty i dyplomowanego mistrza optyki okularowej - zapewnia wysoką jakość diagnostyki i usług. Wspierający ich zespół doradców klienta pomaga sprawnie przejść przez cały proces wykonywania okularów korekcyjnych ułatwiając podjęcie właściwej decyzji.

MASZ PYTANIE?

GODZINY

dzisiaj
zamknięte
jutro
09:00 - 18:00
wt, 21.5
09:00 - 18:00
śr, 22.5
09:00 - 18:00
cz, 23.5
09:00 - 18:00
pt, 24.5
09:00 - 18:00
sb, 25.5
zamknięte