+48 59 842 25 47
Mickiewicza 13, Słupsk
pn - pt | 9:00 - 18:00

Hamowanie krótkowzroczności u dzieci

Czy Twoje dziecko cierpi na postępującą krótkowzroczność? Coraz więcej dzieci na całym świecie zmaga się z tym problemem, ale mamy dla Was dobre wieści! W naszym salonie optycznym wprowadzamy do oferty rewolucyjne soczewki MiYOSMART, które pomagają w walce z postępującą krótkowzrocznością u dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat tego innowacyjnego produktu!

Postępująca krótkowzroczność – rosnący problem

Krótkowzroczność, czyli miopia, jest coraz powszechniejszym problemem wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Wzrost liczby godzin spędzanych przed ekranem, brak aktywności fizycznej oraz ograniczona ekspozycja na naturalne światło słoneczne, to tylko niektóre z czynników, które wpływają na rozwój tej przypadłości. Krótkowzroczność (miopia) to zaburzenie refrakcji, które sprawia, że osoba widzi przedmioty bliskie wyraźnie, ale te dalsze są rozmyte. Badania z 2016 szacują, że do 2050 roku połowa światowej populacji będzie krótkowzroczna.

Konsekwencje postępującej krótkowzroczności

Nieostre widzenie może mieć znaczący wpływ na rozwój dziecka, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym oraz społecznym. Ten problem można jednak łatwo rozwiązać tradycyjnymi metodami -regularnie kontrolując wadę wzroku i stosując korekcję.

Zwykłe okulary nie powstrzymają jednak wzrostu wady. A im większy stopień miopii, tym większe staje się ryzyko wystąpienia w przyszłości problemów zdrowotnych: odwarstwienia siatkówki, zaćmy, jaskry i makulopatii. Wysoka wada to nie tylko problem z ostrością, ale też realne ryzyko poważnych powikłań zdrowotnych w dorosłym życiu mogących mieć negatywny wpływ na jakość widzenia.

Soczewki okularowe MiYOSMART

Na szczęście, soczewki okularowe Hoya MiYOSMART mogą pomóc zatrzymać postępującą krótkowzroczność u dzieci i młodzieży. Dzięki innowacyjnej technologii D.I.M.S. (Defocus Incorporated Multiple Segments), soczewki te wprowadzają kontrolowany defokus obwodowy, co pomaga zredukować stres na układ wzrokowy i ograniczyć progresję krótkowzroczności.

Dlaczego warto wybrać soczewki MiYOSMART?

Badania kliniczne wykazały, że soczewki Hoya MiYOSMART mogą ograniczać progresję krótkowzroczności u dzieci i młodzieży o około 60%, w porównaniu z tradycyjnymi soczewkami okularowymi. Co więcej, soczewki te są wykonane z materiałów wysokiej jakości, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

W naszym salonie optycznym zależy nam na zapewnieniu najwyższej jakości usług i produktów, dlatego z dumą wprowadzamy soczewki Hoya MiYOSMART do naszej oferty. Zapraszamy do naszego salonu, gdzie nasi doświadczeni specjaliści od wzroku chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące tych soczewek okularowych oraz pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie dla indywidualnych potrzeb Twojego dziecka.

Jesteśmy członkiem Krajowej Rzemeślniczej Izby Optycznej zrzeszającej dyplomowanych optyków okularowych Realizujemy zlecenia na soczewki okularowe refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia Zostaliśmy wyróżnieni tytułem Hoya Super Ekspert nadawanym salonom zapewniającym najlepsze doradztwo produktowe Zostaliśmy wyróżnieni tytułem Seiko Super Ekspert nadawanym salonom zapewniającym najlepsze doradztwo produktowe

Optyk J. Gill

Od czterdziestu lat oferujemy mieszkańcom Słupska i okolic kompleksową obsługę w zakresie ochrony i korekcji wzroku.

Współpraca doświadczonych specjalistów - lekarza okulisty, dyplomowanego optometrysty i dyplomowanego mistrza optyki okularowej - zapewnia wysoką jakość diagnostyki i usług. Wspierający ich zespół doradców klienta pomaga sprawnie przejść przez cały proces wykonywania okularów korekcyjnych ułatwiając podjęcie właściwej decyzji.

MASZ PYTANIE?

GODZINY

dzisiaj
zamknięte
jutro
09:00 - 18:00
wt, 21.5
09:00 - 18:00
śr, 22.5
09:00 - 18:00
cz, 23.5
09:00 - 18:00
pt, 24.5
09:00 - 18:00
sb, 25.5
zamknięte