Okulista
W gabinecie okulistycznym uzyskamy zarówno pomoc w diagnozowaniu i leczeniu chorób, jak i zbadamy wadę refrakcji. Okulistę należy koniecznie odwiedzić w przypadku problemów medycznych, okresowych kontroli stanu zdrowia oczu oraz w celu uzyskania zaświadczeń lekarskich.
Przy problemach z ostrością widzenia można również zdecydować się na wizytę u optometrysty. Którego specjalistę wybrać? Optometrystę wybieramy przy diagnozowaniu wysokich lub złożonych wad, problemów z widzeniem obuocznym, złym samopoczuciem po wykluczeniu podłoża chorobowego oraz przed wykonaniem okularów progresywnych. W innych przypadkach wybór zależy tak naprawdę tylko od preferencji pacjenta.
-
dr. Jadwiga Orzoł-Szymańska
Okulistka z ogromnym doświadczeniem nabytym przez ponad czterdzieści lat aktywnej praktyki lekarskiej. Korzystając z dostępu do nowoczesnych urządzeń diagnostycznych pomaga w leczeniu chorób i urazów. Jest uprawniona do wystawiania zaświadczeń lekarskich, także ze skierowania od lekarza medycyny pracy oraz dla zawodowych kierowców. Zajmuje się leczeniem dzieci od dziesiątego roku życia.
-
Doskonale wyposażony gabinet
Od przestronnej poczekalni, przez pomieszczenie do zabiegów po nowoczesne urządzenia diagnostyczne. Wyposażenie gabinetu pozwala na obsługę pacjentów w komfortowych warunkach zapewniając dostęp do nowoczesnej diagnostyki. Oprócz standardowych narzędzi dostępne są tez m.in. perymetr, oftalmoskop laserowy i tomograf komputerowy. Ułatwiają one postawienie trafnej diagnozy i rozpoczęcie skutecznego leczenia.
-
Umówiony termin
Wizyty u specjalisty rejestrujemy na konkretne godziny i pilnujemy aby nie wydłużać niepotrzebnie czasu oczekiwania. Termin można umówić online lub pod numerem 59 842 25 47. W razie wątpliwości obsługa salonu służy pomocą przy wyborze odpowiedniej usługi. Dzień przed wizytą przypominamy klientom o nadchodzącym spotkaniu wysyłając wiadomość na telefon.
-
Dostępność
Lekarz jest dostępny cztery dni w tygodniu. Pozwala to na uzyskanie szybkiej pomocy - na wolny termin zwykle nie trzeba czekać dłużej niż jeden dzień. Wyjątkiem mogą być okolice świąt, gdy przyjezdni wykorzystują ten czas do odwiedzenia swojego sprawdzonego specjalisty. Warto wtedy zarejestrować wizytę z wyprzedzeniem.
-
Tomografia komputerowa OCT
Optyczna tomografia komputerowa była do niedawna domeną szpitali i klinik. Obecnie dzięki miniaturyzacji można z niej skorzystać również w naszym gabinecie. Ta technologia pozwala bezinwazyjnie obrazować głębokie struktury oka zaglądając w miejsca do tej pory niewidoczne przy wziernikowaniu. Jest to niezastąpione narzędzie przy diagnozowaniu zmian na siatkówce oraz kontrolowaniu postępów leczenia.
-
Perymetria (pole widzenia)
Badanie pola widzenia pozwala stwierdzić jego ubytki, co jest nieodzowną częścią rozpoznawania wielu schorzeń. Jest to bezinwazyjna i całkowicie bezbolesna procedura zajmująca kilkanaście minut. Wyniki dostępne są w postaci diagramu i mogą służyć do kontrolowania przebiegu choroby.
-
Angiografia bezkontrastowa
Angiografia służy do obrazowania przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Brak konieczności stosowania kontrastu umożliwia wykonanie badania bez wcześniejszego przygotowania. Jest to procedura bezinwazyjna i zupełnie bezbolesna. Na podstawie wyników można określić zaburzenia w unaczynieniu dna oka, co ułatwia wykrycie niektórych schorzeń.
-
Tonometria (ciśnienie)
Wartość ciśnienia wewnątrzgałkowego i jego zmiany to ważna informacja głównie przy diagnozowaniu jaskry. Jednak badanie to wykonuje się też przy podejrzeniach innych schorzeń. W gabinecie stosujemy badanie kontaktowe po znieczuleniu. Daje ono bardziej wiarygodny i powtarzalny wynik.
-
Aplikacja soczewek kontaktowych
Przed zakupem pierwszych soczewek kontaktowych koniecznie jest wykluczenie istnienia przeciwskazań do ich stosowania oraz ustalenie właściwych parametrów - krzywizny i średnicy. Podczas pierwszej aplikacji okulista wyjaśni zasady ich bezpiecznego użytkowania oraz przechowywania. Kolejne soczewki można zamawiać już na podstawie zapisanych wartości.
-
Zaświadczenia lekarskie
Lekarz jest uprawniony do wystawiania wszelkich zaświadczeń - od zwolnień, przez medycynę pracy po opinie dla urzędów. Na życzenie pacjenta można uzyskać także wypis z przebiegu leczenia.
-
Badanie kierowców
Lekarz jest uprawniony do wystawiania zaświadczeń dla kierowców, także zawodowych. Badanie okulistyczne są obowiązkowe przed przystąpieniem do egzaminu na każdą kategorię prawa jazdy. Kierowcy zawodowi są dodatkowo zobowiązani do badań okresowych.
-
Badanie dzieci
Lekarz przyjmuje dzieci, lecz nie specjalizuje się w badaniu wad refrakcji u niemowlaków. Ma jednak duże doświadczenie w badaniu przedszkolaków i starszych dzieci.