+48 59 842 25 47
Mickiewicza 13, Słupsk
pn - pt | 9:00 - 18:00
Lada wymurowana z czerwonej cegły ze szklanym blatem

Wnętrza i obrazy

Wnętrza

Salon mieści się w przedwojennej kamienicy wykonanej z drewna i cegieł. Postanowiliśmy zachować estetykę tych materiałów pozostawiając je w wielu miescach odsłonięte. Główna sala sprzedaży znajduje się poniżej poziomu ulicy, lecz dzięki powiększeniu okien i usunięciu części sufitu udało się zachować wrażenie przestrzeni. Na piętrze - lub może parterze - znajduje się gabinet, warsztat optyczny z zapleczem oraz miejsce do pomiaru.

Murowana lada ze szklanym blatem, w głębi schody prowadzące na piętro

Lada jest centralnym punktem salonu. Tu witamy klientów, realizujemy odbiory i drobne naprawy. Wykonana z czerwonej cegły i szkła by wyglądać jak integralna część pomieszczenia.

Oprawy eksponowane są na wyciągnięcie ręki w jasno oświetlonych witrynach, pogrupowane dla ułatwienia odnalezienia tej jednej. Wysokie stoliki z lustrami ułatwiają przymierzanie i pozwalają wygodnie podjąć decyzję. A pod blatem można na haczyku odwiesić torby.

Po dokonaniu wyboru dalsza rozmowa odbywa się już w wygodnych fotelach przy jednym z biurek gdzie można na spokojnie wybrać najlepiej odpowiadające naszym potrzebom soczewki okularowe.

Najmłodszych zapraszamy do kącika przygotowanego specjalnie dla nich. Stolik z lustrem i wysokie krzesło zapewnią wygodę podczas przymierzania opraw z dziecięcych kolekcji zarówno dorosłym, jak i ich podopiecznym.

Na piętrze - lub może parterze - znajduje się gabinet, warsztat oraz stanowisko do wideocentracji. Na półpiętrze przewidziano miejsce na zostawienie wózka dziecięcego czy nieporęcznego bagażu.

Na wprost schodów wejście na poczekalnie i gabinetu.

Po prawej kolejne wygodne fotele - tutaj wykonujemy pomiary centracji dla okularów progresywnych i biurowych. Urządzenie na zdjęciu po prawej - wideocetrator - pozwala dokładnie określić pozycję oka w oprawie, co jest kluczowe dla prawidłowego oszlifowania soczewek wieloogniskowych. A przy wyższych wartościach korekcyjnych czy dużych oprawach zapewnia lepszy komfort widzenia w okularach.

Wizyty w gabinecie okulistycznym i optometrycznym umawiamy na konkretną godzinę. Jeżeli jednak zdarzy się opóźnienie czas spędzony na poczekalni umilą fotele jeszcze o co najmniej dwie klasy wygodniejsze niż te przy biurkach. Mała podpowiedź - po zewnętrznej części podłokietnika umieszczona jest dźwignia pozwalająca rozłożyć podpórkę na nogi.

Obrazy 

Ściany salonu zdobią obrazy których motywem przewodnim są oczy. To kolekcje namalowane przez jednego artystę - Jarosława Polanka. Słupszczanin tworzy nie tylko obrazy, zajmuje się też fotografią i scenografią. Galerię jego prac można objerzeć na stronie polanq.pl

Jesteśmy członkiem Krajowej Rzemeślniczej Izby Optycznej zrzeszającej dyplomowanych optyków okularowych Realizujemy zlecenia na soczewki okularowe refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia Zostaliśmy wyróżnieni tytułem Hoya Super Ekspert nadawanym salonom zapewniającym najlepsze doradztwo produktowe Zostaliśmy wyróżnieni tytułem Seiko Super Ekspert nadawanym salonom zapewniającym najlepsze doradztwo produktowe

Optyk J. Gill

Od czterdziestu lat oferujemy mieszkańcom Słupska i okolic kompleksową obsługę w zakresie ochrony i korekcji wzroku.

Współpraca doświadczonych specjalistów - lekarza okulisty, dyplomowanego optometrysty i dyplomowanego mistrza optyki okularowej - zapewnia wysoką jakość diagnostyki i usług. Wspierający ich zespół doradców klienta pomaga sprawnie przejść przez cały proces wykonywania okularów korekcyjnych ułatwiając podjęcie właściwej decyzji.

MASZ PYTANIE?

GODZINY

dzisiaj
zamknięte
jutro
09:00 - 18:00
wt, 21.5
09:00 - 18:00
śr, 22.5
09:00 - 18:00
cz, 23.5
09:00 - 18:00
pt, 24.5
09:00 - 18:00
sb, 25.5
zamknięte